Melegburkolatok terén kedvező áron vállalom laminált padló szakszerű lerakását.
Ma már rengeteg különböző fajtájú, színű és mintázatú laminált padlóból lehet választani. Ahogyan a kőburkolatok esetében létezik fa mintázatú burkolólap, ugyanúgy vannak kőmintázatú laminált padlók is.
Néhány szó a laminált padló fajtákról:
Kopásállóság | Javasolt felhasználási terület |
31-es keménységű laminált padló | Lakás, kis forgalmú iroda, üzlethelység |
32-es keménységű laminált padló | Nagyobb üzlet, iroda, esetleg szálláshelyek |
32-esnél magasabb keménységű laminált padló | Bevásárlóközpont, iskola, vendéglátóhely, táncterem, jelentős igénybevételnek kitett helyiségek |
A laminált padló lerakása - miért hívjon burkoló szakembert?
A leggyakoribb kérdés, ami felmerül az emberben, hogy miért ne csinálná meg maga? Miért érdemes burkolót hívni ehhez a munkához, amikor egyszerűen "össze lehet pattintani" a klikk-rendszerű laminált padlót?
Természetesen bárki le tudja rakni, valóban. Kicsit több időt fog igénybe venni, de nagy hibát nem lehet véteni a dologgal, hiszen olyan, mint egy felnőtt legó: csak egymáshoz kell illeszteni az elemeket... Ám a legtöbben kihagyják az alátétet és a fóliát, nincsenek tisztában a dilatációs profil használatával (ez a nagyobb helyiségek burkolásánál szükséges a laminált padlóhoz), és az oldal szegőlécek esztétikus, tartós felhelyezésével is meggyűlik a bajuk. Arról már nem is szólva, hogy ha az aljzat nem megfelelő, akkor a burkolás előtt aljzatkiegyenlítés kell(ene) végezni.
Ha ehhez még hozzávesszük, hogy a legtöbb embernek nincsenek megfelelő szerszámaik, eszközeik a műveletekhez (miért is lenne, nem ez a szakmájuk), akkor könnyen belátható, hogy jobban megéri burkolót hívni, aki a megfelelő tudással és eszközökkel, rutinosan és szakszerűen fogja lefektetni a padlót. És az nem lazul meg pár hónap vagy év alatt a használattól, nem potyog le folyton az oldalszegélyléc a falról, stb. Ahol pedig padlófűtésre kerül ilyen burkolat, ott tényleg nem érdemes laikusként kísérletezni a lerakásával.
Milyen alapanyagokra van szükség a szakszerű kivitelezéshez?
- laminált padló
- párazáró fólia (családi házaknál különösen fontos)
- alátét (hő- és hanggátlás; családi házakban az előbbi, panelokban az utóbbi tulajdonsága miatt igen fontos, sok későbbi bosszúságtól kíméljük meg magunkat az alkalmazásával)
- küszöbindító sin, és/ vagy burkolatváltó
- oldal szegő léc
Mindig úgy kell kalkulálni a szükséges mennyiséget, hogy legyen ráhagyás. A laminált padlót csak sík felületre szabad lerakni, így amennyiben a fogadófelület egyenetlen, először aljzatkiegyenlítést kell végezni. Ha egyenetlen felületre rakják le, az fokozottan igénybe veszi az illesztéseket, így idővel azok elkopnak, roncsolódnak, és a laminált padló lapjai elválhatnak egymástól, meglazul, mozogni kezd a burkolat. A felület kiegyenlítésénél arra kell törekedni, hogy ne legyenek 2mm-esnél nagyobb szintkülönbségek - én önterülő aljzatkiegyenlítőt szoktam használni, mert az teljesen sík felületet eredményez. Az aljzatkiegyenlítést követően meg kell várni, míg a nedvességtartalom elpárolog, átszárad az aljzat.
Fontos: A megvett laminált padlót szellősen egymásra helyezve a burkolandó helyiségben kell tárolni, hogy akklimatizálódjon, azaz igazodjon a helyiség hőmérsékletéhez. 48 óra az ajánlott idő, mielőtt burkolni kezdenénk vele.